duminică, 29 iulie 2012

JO 2012 | Tenis: Simona Halep, invinsa in prima runda

Simona Halep, prezenta pentru prima data la Jocurile Olimpice, a pierdut in runda inaugurala a concursului de tenis, care se desfasoara pe iarba de la Wimbledon.
JOCURILE OLIMPICE 2012 Jucătoarea română de tenis Simona Halep (50 WTA) a fost învinsă, duminică, în primul tur al competiţiei de simplu din cadrul Jocurilor Olimpice, de sportiva Iaroslava Şvedova (Kazahstan, locul 47 WTA), informează site-ul oficial al competiţiei, citat de Mediafax.

Halep a fost învinsă cu scorul de 6-4, 6-2, la capătul unui meci care a fost întrerupt de mai multe ori din cauza ploii.

JOCURILE OLIMPICE 2012 Astfel, România mai este reprezentată în turneul de simplu doar de Irina-Camelia Begu, care o va întâlni pe bielorusa Viktoria Azarenka, în primul tur al competiţiei. Sâmbătă, Sorana Cîrstea cedase în faţa italiencei Flavia Penetta.